Květen v naší družince

V květnu je příroda v plném rozkvětu, svítí sluníčko. Prodlužující dny nám umožnily trávit více času venku, na procházkách a na školním hřišti. Druhou květnovou neděli se slaví Den matek a my si pro maminky připravili překvapení. Nasbírali jsme pampelišky a upekli pampeliškové sušenky. Slunečné počasí nás vylákalo ven na pískoviště, děti jezdily na koloběžkách,  skákaly na trampolíně. Na výletě v Bubeníkových sadech na dětském hřišti jsme si vyhráli na průlezkách a houpačkách. V rámci projektového dne: „Smysly kolem nás“ měly děti připravený pestrý program. Hrály sluchové a hmatové pexeso, čichovou, barevnou a chuťovou hru a z kouzelného pytlíku si vybíraly předměty, které pojmenovávaly. Moc jsme celý měsíc užili.

Monika Máslová